Od początku swojej kariery zawodowej przez 15 lat pracowałem w samorządzie gminnym, jednocześnie przez 10 lat w Gminnym Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół i Przedszkola w Ozorkowie.

Po rozstaniu się z samorządem kolejne kilka lat zdobywałem doświadczenie pracując w służbie zdrowia, początkowo w Wojewódzkim Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Narządu Ruchu im. dr. Z. Radlińskiego w Łodzi, następnie po przekształceniu i połączeniu szpitali w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi jako specjalista ds. informatyki.

Nigdy nie unikam pracy, lubię stawiać sobie poprzeczkę coraz wyżej, dlatego kolejne lata mojej pracy zawodowej związane jest z energetyką. Wspólnie z zespołem wspaniałych ludzi w zaledwie kilkanaście miesięcy od podpisania umowy udało nam się wybudować nowoczesną elektrociepłownię. Produkcja energii odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnych silników gazowych pracujących w wysokosprawnej kogeneracji wspomaganych KRS. Takie rozwiązanie to wzrost sprawności energetycznej oraz mniejsze zużycia paliwa, niż ma to miejsce w procesach rozdzielonych. Nowoczesna elektrociepłownia została oddana do eksploatacji w IV kwartale 2023 r.

Wartym podkreślenia jest, że równolegle z budową nowych jednostek wytwórczych trwał proces przebudowy a następnie przyłączenia nowoczesnej stacji elektroenergetycznej do elektrociepłowni.

Jednym z trudniejszych wyzwań jakie stanęło przed nami podczas realizacji całej inwestycji była budowa prawie 2 km przyłącza gazowego wysokiego ciśnienia wraz ze stacją gazową. Cały proces tego zadania tj. zaprojektowanie i uzyskanie wszystkich pozwoleń oraz sama budowa trwał 5 miesięcy od rozpoczęcia prac. To wszystko było możliwe tylko dzięki dobrej partnerskiej współpracy z Polską Spółką Gazownictwa, z władzami jednostek samorządu terytorialnego (Urząd Wojewódzki w Łodzi, Starostwo Powiatowe w Zgierzu, Urząd Miasta Zgierza) przy dużym zaufaniu i wsparciu pracowników.

Kolejnym ważnym ale również istotnym doświadczeniem w karierze zawodowej jest dla mnie realizacja projektu badawczego polegającego na budowie pierwszego w kraju nowoczesnego węzła hybrydowego dla budownictwa mieszkalnego. Przy współpracy z Towarzystwem Budownictwa Mieszkaniowego w Zgierzu jak również Wspólnotą Mieszkaniową, która uczestniczyła w projekcie w listopadzie 2023 r. projekt został ukończony a inwestycja została oddana do użytkowania.