Kilkunastoletnie doświadczenie w branży IT w zakresie administracji, modernizacji infrastruktury jak również nadzoru nad bezpieczeństwem danych pracując w różnych systemach: Linux, Unix, Novell NetWare, Open Enterprise Server, Microsoft Windows Serwer, Microsoft SQL Serwer, Microsoft Exchange, PostgreSQL, Visual Basic, Symentec Endpoint Protection, Symantec Backup, IBM Qradar SIEM, Postfix, Apache.
Dwanaście lat zarządzałem klubem piłkarskim, który uczestniczył w regularnych rozgrywkach ligowych. W tym samym czasie zarządzałem Wspólnotą Mieszkaniową, gdzie dzięki bardzo dobrej współpracy z mieszkańcami udało nam się zrealizować wiele inwestycji remontowo budowlanych.
Od początku swojej kariery zawodowej przez prawie piętnaście lat pracowałem w jednostce samorządu terytorialnego, gdzie wdrażałem wiele systemów informatycznych. Nadzorowałem i wspierałem referaty i podległe jednostki samorządowe w zakresie stosowanych nowoczesnych rozwiązań informatycznych, które wskutek zmieniających się przepisów prawa były konieczne do realizacji. Równolegle przez dziesięć lat pracowałem w Gminnym Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół i Przedszkola w Ozorkowie.
Po rozstaniu z samorządem kolejne kilka lat zdobywałem doświadczenie pracując w służbie zdrowia, początkowo w Wojewódzkim Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Narządu Ruchu im. dr. Z. Radlińskiego w Łodzi, gdzie uczestniczyłem w procesie realizacji i rozliczenia projektu unijnego jakim był Regionalny Systemu Informacji Medycznej Województwa Łódzkiego. Po przekształceniu i połączeniu szpitali kontynuowałem pracę w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, gdzie byłem jedną z osób odpowiedzialnych za proces uruchomienia systemów informatycznych Centralnego Szpitala Klinicznego CKD w Łodzi. Realizowaliśmy zadanie polegające na wdrożeniu i uruchomieniu systemu informatycznego dla kilku Klinik, które były przenoszone z różnych lokalizacji gdzie funkcjonowało wiele różnych systemów informatycznych. Cały proces konfiguracji sprzętowej systemu jak również przenoszenia danych został przeprowadzony zgodnie z harmonogramem bez utrudnień dla pacjentów.
Nigdy nie unikam pracy, lubię stawiać sobie poprzeczkę coraz wyżej, dlatego kolejne wiele lat mojej pracy zawodowej związane jest z energetyką. Praca w przedsiębiorstwie ciepłowniczym to kolejne cenne doświadczenie, gdzie będąc jednym z odpowiedzialnych za proces łączenia spółki stanąłem przed dużym wyzwaniem technicznym i czasowym. Dzięki dobrej organizacji i wsparciu pracowników cały proces został zrealizowany zgodnie z harmonogramem i przepisami prawa. Wspólnie z zespołem wspaniałych ludzi w zaledwie kilkanaście miesięcy od podpisania umowy udało nam się wybudować nowoczesną elektrociepłownię. Produkcja energii odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnych silników gazowych pracujących w wysokosprawnej kogeneracji wspomaganych KRS. Takie rozwiązanie to wzrost sprawności energetycznej oraz mniejsze zużycia paliwa, niż ma to miejsce w procesach rozdzielonych. Nowoczesna elektrociepłownia została oddana do eksploatacji w IV kwartale 2023 r.
Wartym podkreślenia jest, że równolegle z budową nowych jednostek wytwórczych trwał proces przebudowy, a następnie przyłączenia nowoczesnej stacji elektroenergetycznej do elektrociepłowni.
Jednym z trudniejszych wyzwań organizacyjnych jak i technicznych jakie stanęło przed nami podczas realizacji całej inwestycji, była budowa prawie 2 km przyłącza gazowego wysokiego ciśnienia wraz ze stacją gazową. Cały proces tego zadania tj. zaprojektowanie i uzyskanie wszystkich pozwoleń łącznie z budową trwał 5 miesięcy od rozpoczęcia prac. To wszystko było możliwe tylko dzięki dobrej partnerskiej współpracy z Polską Spółką Gazownictwa, z władzami jednostek samorządu terytorialnego (Urząd Wojewódzki w Łodzi, Starostwo Powiatowe w Zgierzu, Urząd Miasta Zgierza) przy dużym zaufaniu i wsparciu pracowników.
Kolejnym ważnym, ale również istotnym doświadczeniem w karierze zawodowej jest dla mnie realizacja projektu badawczego polegającego na budowie pierwszego w kraju nowoczesnego węzła hybrydowego dla budownictwa mieszkalnego. Przy współpracy z Towarzystwem Budownictwa Mieszkaniowego w Zgierzu jak również Wspólnotą Mieszkaniową, która uczestniczyła w projekcie w listopadzie 2023 r. projekt został ukończony, a inwestycja została oddana do użytkowania.